Základní škola Hostouň okres Kladno

ŠKOLNÍ POMŮCKY 1. ročník + DESATERO PRVŇÁČKA

2022/2023

Co budeme potřebovat v první třídě

Škola dětem poskytne: všechny učebnice a sešity (M, ČJ, PRV, AJ), číslice a písmenka. Od firmy BOVYS děti dostanou desky A4 na učebnice.

Na tělesnou výchovu si pořídíme: pohodlný cvičební úbor (tričko a tepláky) a obuv do tělocvičny, švihadlo, molitanový míček. Na pobyt venku teplákovou soupravu a obuv na hřiště. Podepsaný látkový sáček na uložení věcí v šatně.

Na výtvarnou a pracovní výchovu dáme do kufříku: vysunovací lepidlo KORES, pastely PLASTI-COLOR  12 kusů, 1 silný černý lihový fix (alkoholová báze), 1 tenký černý fix,  kulaté vlasové štětce č. 3, 6, ploché štětinové štětce č. 8, 10 (čísla štětců jsou orientační), temperové barvy 6 barev, vodové barvy, plechový nebo plastový hrnek na vodu, hadřík na štětec, 1 houbičku na nádobí, 1 balíček špejlí, školní modelínu,  pracovní oblečení (upravte je např. ze staré košile s dlouhými! rukávy). Velikost kufříku odhadněte podle délky dlouhého štětce.

Co se nám nevejde do kufříku, si uložíme do společné skříňky:

1 sada barevných papírů

50 kusů čtvrtek malých A4

20 kusů čtvrtek velkých A3

podložku na modelování A4 (menší)

3 balení papírových kapesníčků

Do penálu si připravíme: stále ořezané tužky č. 2, pastelky 12 kusů – nejlépe dřevěné, silné, trojhranné; fixy, zvýrazňovače, nůžky spíše s kulatou špičkou. (Než koupíte nůžky, zkuste, zda dobře stříhají a zda se snadno rozevírají; je-li vaše dítě levák, kupte nůžky pro leváky.)   Dále budeme potřebovat: ořezávátko, krátké pravítko a lepidlo KORES, gumu. Pero zatím nepotřebujeme.

Další potřeby: desky na sešity, 3 plastové obálky A5 s drukem (na obrázky, písmenka a číslice - desky na písmenka a číslice nekupujte), 6 obalů na malé sešity A5,  4 pevné obaly na učebnice A4,  vhodné přezůvky se světlou podrážkou do třídy, sáček na přezůvky (do šatny), látkový ubrousek na lavici (pod svačinu), láhev na pití (ne skleněnou).

Vše bude vhodné podepsat.

První den ve škole: sejdeme se ve čtvrtek 1. září v 8,00 hodin. Děti si přinesou aktovku a přezůvky v sáčku. Po přivítání ve škole a předání informací se opět rozejdeme. (V pátek, pondělí a úterý bude vyučování končit v 10,00 hodin. V dalších dnech se budeme učit již podle rozvrhu hodin – do 11,40 hodin.)                                      Kontakt: třídní učitelka tel. 774 861 174, e-mail helenamisarova@seznam.cz                               Stránky školy:      www.zshostoun.cz

 

Co by měl umět žák před vstupem do první třídy

Říci své jméno a adresu.

Pozdravit, poděkovat, požádat slušnou formou.

Hovořit plynule a srozumitelně.

Správně vyslovovat všechny hlásky či navštěvovat logopedii.

           Vyřídit jednoduchý vzkaz.

 Soustředit se při poslechu četby, umět o tom, co slyšel, hovořit.

            Znát barvy.

Počítat po jedné do šesti.

Umět určit pravou a levou ruku, pravou a levou stranu.

           Pracovat samostatně nad přiměřeným úkolem cca 15 minut, práci dokončit.

Uklízet si své hračky.

Samostatně se oblékat, zapínat knoflíky.

Jíst příborem.

Používat kapesník.

Dodržovat hygienu.

 

Příklady činností, které přispívají k rozvoji schopností a dovedností:

Pexeso, slovní fotbal, vymýšlení rýmů – např. kočka – vločka, určování první

(poslední) hlásky ve slovech: např. dům  - na začátku slyším d a na konci

slova slyším m, tleskání, zpívání a přednášení zpaměti,  dětské karetní hry,  

stolní hry, stavebnice, mozaiky, hry s korálky, modelování, kreslení,

vybarvování, stříhání, častý pohyb na čerstvém vzduchu, hry s míčem,

hry se švihadlem apod.

 

Datum vložení: 1. 7. 2022 17:01
Datum poslední aktualizace: 1. 7. 2022 17:12
Autor:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Mléko do škol

Mléko do škol

Recyklohraní

Recyklohraní

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY