Základní škola Hostouň okres Kladno

Informace - KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE STŘEDOČESKÉHO KRAJE

kontakt s osobou pozitivně testovanou na onemocnění Covid-19.

Dobrý den,
Vaše dítě přišlo dne 30.11.2021 při pobytu ZŠ Hostouň, Na Skalech 48, 273 53 Hostouň do kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění Covid-19. Na Vaše dítě se z důvodu této skutečnosti vztahuje karanténa. Dle platných pravidel bude trvat minimálně 7 dní ode dne posledního kontaktu s nemocnou osobou, tj. minimálně do 07.12.2021 včetně. Do výše uvedeného data a zároveň do obdržení zprávy o negativním výsledku PCR testu na onemocnění COVID-19, je třeba, aby se Vaše dítě zdrželo jakéhokoli kontaktu s cizími osobami a nenavštěvovalo školské zařízení. Karanténní opatření se vztahují pouze na Vašeho potomka. Rodina by ale měla dle vlastního zvážení zavést patřičná opatření, zejména pak nepřijímat v domácnosti návštěvy, nikoho s dítětem v karanténě nenavštěvovat, v domácnosti intenzivně větrat, používat dezinfekci a podobně. Pro ukončení karantény po 7 dnech od posledního kontaktu s osobou pozitivní na COVID-19 je potřeba Vaše dítě nechat otestovat PCR testem na přítomnost viru SARS-CoV-2, a to mezi 5. - 7. dnem (05.12.2021 – 07.12.2021) od posledního kontaktu s pozitivní osobou.
Seznam odběrových míst je na stránkách https://testovani.uzis.cz/. Můžete si vybrat jakékoliv odběrové místo. Pro objektivní výsledek testu je potřeba, aby dítě 2 hodiny před vyšetřením nejedlo ani nepilo. V blízké době obdržíte SMS zprávu s informací, že Vaše dítě bylo v rizikovém kontaktu s osobou pozitivně testovanou na onemocnění COVID-19. E-žádanku na PCR test si můžete vygenerovat sami formou sebetrasování pomocí odkazu ve zmíněné SMS zprávě, nebo můžete vyčkat na trasování pomocí telefonického rozhovoru z centra Chytré karantény, v rámci kterého Vám rovněž může být vystavena e-žádanka na PCR test. Kontaktujte, prosím, ošetřujícího lékaře Vašeho dítěte, který Vám rovněž může vystavit žádanku na test. Jako podklad k vydání příslušných dokumentů můžete použít i tento e-mail. Informace o OČR včetně formuláře "Žádost o ošetřovné při péči o dítě z důvodu uzavření školského / dětského zařízení (školy)" jsou k dispozici na webu: https://www.cssz.cz/web/cz/-/osetrovne-po-zahajeni-noveho-skolniho-roku-se-standardne-ridi-zakonem-o-nemocenskem-pojisteni Potvrzení o OČR Krajská hygienická stanice nevydává. Při vyplňování on-line trasovacího formuláře nezaškrtávejte žádost o e-neschopenku.
Pokud Vaše dítě bylo již v minulosti pozitivně testováno na onemocnění COVID-19, a ode dne testování neuplynulo více než 180 dní, a zároveň nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19, karanténní opatření ani povinnost absolvovat PCR test, se na něj nevztahují a může tedy do základní školy nadále docházet. Tuto skutečnost sdělte, prosím, vedení základní školy, a dále tuto informaci vyřiďte v rámci sebetrasování nebo při telefonického rozhovoru z centra Chytré karantény. Karanténní opatření ani povinnost absolvovat PCR test se na Vaše dítě nevztahují, pokud má vystavený certifikát MZ ČR o provedeném kompletním očkování proti onemocnění COVID-19 a od aplikace poslední dávky uplynulo k datu posledního kontaktu s pozitivní osobou nejméně
14 dní, a zároveň nevykazuje příznaky onemocnění COVID-19 . Tuto skutečnost sdělte, prosím, vedení základní školy, a dále tuto skutečnost vyřiďte v rámci sebetrasování nebo v rámci telefonického rozhovoru z centra Chytré karantény. V případě objevení se příznaků je povinné absolvovat PCR test. Pokud bude výsledek PCR testu Vašeho dítěte pozitivní, informujte o tom, prosím, ihned vedení školy a také mne na níže uvedenou e-mailovou adresu. V případě pozitivního výsledku PCR testu, bude Vaše dítě minimálně na 14 dní od testu v izolaci. Karanténa se pak bude týkat všech vašich rodinných příslušníků, kteří jsou ve společné domácnosti (vyjma těch, kteří jsou kompletně očkováni proti onemocnění COVID-19 a od aplikace poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní, a těch, kteří jsou ve 180 denní ochranné lhůtě po prodělání onemocnění COVID-19, a zároveň nebudou vykazovat příznaky onemocnění COVID-19). Do dětského kolektivu se bude moci vrátit po uplynutí minimálně 14 denní izolace a zároveň pokud nebude mít 3 dny zpětně žádné příznaky nemoci. Děkuji za spolupráci a přeji hezký den.
S pozdravem
Mgr. Simona Fingerhutová odborný rada v oddělení hygieny dětí a mladistvých
pro okresy Kladno a Rakovník
KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE STŘEDOČESKÉHO KRAJE SE SÍDLEM V PRAZE
ul. Generála Klapálka 1583, 272 01 Kladno tel.: 312 292 021 fax: 312 292 019 email: simona.fingerhutova@khsstc.cz www.khsstc.cz ID datové schránky: hhcai8e

Datum vložení: 3. 12. 2021 15:09
Datum poslední aktualizace: 3. 12. 2021 15:12
Autor:

Kalendář akcí

Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu v mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Ovoce do škol

Ovoce do škol

Mléko do škol

Mléko do škol

Recyklohraní

Recyklohraní

REALIZACE INVESTICE 3.2.3 NÁRODNÍHO PLÁNU OBNOVY